Innowacja w pomyśle i produktach.

Laboratorium Saisona przeprowadziło szereg badań dotyczących powiązań między kondycją skóry, a surowymi czynnikami klimatycznymi oraz zmianami w pogodzie. Badania te umożliwiły zdiagnozowanie i zdefiniowanie kondycji skóry o każdej pory roku, a zarazem potwierdziły konieczność dostosowania pielęgnacji do poszczególnych pór.

margines-gora

Ustalono, iż zarówno czynniki klimatyczne (temperatura, wiatr, wilgoć, słońce) jaki i czynniki środowiskowe (zanieczyszczenie powietrza, styl i rytm życia) o różnych porach roku, mają duży wpływ na kondycję i funkcje skóry (nawilżanie, łojotok, utlenianie, foto starzenie).

margines-dol

Diagnoza skóry o poszczególnych porach roku.

Zimą nasza skóra jest znacznie osłabiona przez wiatr, mróz i dość niski poziom wilgoci. Tą porą roku dostrzegamy zmiany w “płaszczu” hydrolipidowym. Funkcja ochronna skóry jest słabsza, czego rezultatem jest suchość i wrażliwość skóry.

W lecie podstawowym zagrożeniem jest słońce, które powoduje oparzenia słoneczne oraz wpływa na foto starzenie. Nadmiar wiatru i słońca zwiększa natomiast ryzyko przyspieszonego odwodnienia.

Pośrednie pory roku – wiosna i jesień – są trudniejsze do zbadania, ponieważ w tych okresach występują większe wahania w warunkach klimatycznych ( zamiennie ciepło, zimno oraz słońce, deszcz itp.) Pewne jest jednak, iż właśnie tego typu wahania znacznie osłabiają naszą skórę i wpływają na jej kondycję oraz zdrowy i promienny wygląd.

Jesienią odczuwamy znużenie i spadek poziomu energii z powodu malejącej intensywności światła i spadku temperatury. Skóra staje się sucha, uszkodzona latem przez promienie UV zaczyna się łuszczyć.

Wiosną natomiast pierwszy kontakt ze słońcem często może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Początkiem tej pory roku czujemy pozimowe zmęczenie i jesteśmy bardziej poddatni na różnego rodzaju alergie skórne. Wzrasta również produkcja łoju skórnego, a pory rozszerzają się w miarę jak wzrasta poziom wilgoci.

Należy również pamiętać, iż nierzadko zmiany związane z porami roku wpływają na ogólny stan ciała i naszą kondycję, co niestety odbija się na wyglądzie i stanie skóry.

Piękna dzień po dniu, o każdej porze roku i w zgodzie z naturą.

Kosmetyki Saisona NIE są testowane na zwierzętach.

0

Start typing and press Enter to search